Firma OVER Group jest wiodącym polskim producentem, zaopatrującym rynki Europy, Azji oraz kraje Bliskiego Wschodu w produkty pielęgnacyjne i suplementy diety dla zwierząt gospodarskich, małych czworonogów oraz produkty kosmetyczne dla ludzi. W swoim portfolio zrzesza dziesięć marek, oferowanych Klientom w ramach różnych branż.  Od początku swojej działalności firma bazuje na wyselekcjonowanych, naturalnych surowcach roślinnych pozyskiwanych z różnych zakątków całego Świata.

Sygnowane marką OVER Group innowacyjne produkty i usługi wyróżnia wysoka jakość, doceniana przez  Dystrybutorów, Lekarzy Weterynarii, Hodowców oraz Klientów ostatecznych.

Od początku istnienia firmy angażujemy się i inwestujemy w nowoczesne rozwiązania na wszystkich płaszczyznach, w których działamy. Najnowszymi kierunkami rozwoju, są wysokiej jakości rozwiązania informatyczne.

Od pierwszego dnia naszej działalności, duży nacisk kładziemy również na standard obsługi klienta, jest dla nas kluczowe, aby każda osoba, odczuwała satysfakcję ze współpracy z nami.

W roku 2015 firma otworzyła w New Delhi w Indiach swój oddział OVER Group India.

2001

Początek działalności

Powstaje Firma Handlowo – Usługowa pod nazwą FHU OVER zajmująca się importem oraz dystrybucją preparatów dla zwierząt gospodarskich o zasięgu krajowym. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że już w tak krótkim czasie rozpoczniemy samodzielną produkcję oraz będziemy świadczyć usługi dla firm zewnętrznych.

2002

Krok w niezależność

Jako pierwsi, w oparciu o indywidualną recepturę, na rynek polski wprowadzamy produkt na bazie pektyn, skutecznie przeciwdziałający biegunkom u cieląt. PECTOLIT- innowacyjny preparat, który działa profilaktycznie, a jednocześnie odżywia organizm, zaopatrując go w podstawowe składniki pokarmowe. W ciągu dwóch lat obecności na rynku Pectolit stał się niekwestionowanym liderem wśród rozwiązań przeciwbiegunkowych i pozostaje nim do dziś.

Pierwsze preparaty wzbogacone o ekstrakty ziołowe

Systematycznie prowadzone badania w zakresie naturalnej profilaktyki są bazą do wprowadzenia pierwszych preparatów wzbogaconych o ekstrakty ziołowe. We współpracy z renomowanymi specjalistami z zakresu żywienia zwierząt, opracowujemy recepturę ziołowego preparatu przeciw biegunkom dla dużych zwierząt STOP PLUS.

2003

Budujemy własną sieć dystrybucji

Obecnie współpracujemy ze wszystkimi znaczącymi punktami handlowymi oraz hurtowniami weterynaryjnymi na terenie kraju.

2004

Pakujemy, pakujemy…

Tworzymy park maszynowy, powstaje dział konfekcjonowania produktów sypkich, płynnych i półpłynnych w saszetki, torby, pudełka, butelki i kanistry o różnej gramaturze. Dział OVER Pack świadczy swoje usługi również dla firm zewnętrznych.

Rozpoczynamy samodzielną produkcję!

2005

„Słodka rewolucja”

Zrewolucjonizowaliśmy dotychczasowe podejście w hodowli bydła. Na targach branżowych przeprowadzamy “słodką rewolucję”. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy nowy produkt – GLICERYNĘ ROŚLINNĄ OVER będąca niezastąpionym źródłem energii dla krów mlecznych. Dziś gliceryna jest stosowana powszechnie na większości ferm i gospodarstw w Polsce.

2007

OVER na rzecz urody

Poszukujemy kolejnych dróg rozwoju, stawiamy pierwsze kroki w zupełnie nowej branży. Pod marką OVER Cosmetics tworzymy linię pielęgnacyjnych oraz medycznych kosmetyków dla ludzi, którzy doceniają wysokiej jakości produkty, oparte o sprawdzone receptury.

2009

Z myślą o domowych czworonogach

Doświadczenie zdobyte podczas dotychczasowych działań oraz sympatia dla małych czworonogów stanowią podstawę do opracowania nowych receptur. Powstaje seria preparatów pielęgnacyjnych, opartych o proteiny wełny kaszmirskiej i proteiny jedwabiu, oraz ochronnych dla małych zwierząt. Produkty OVER Zoo szybko zyskały zaufanie Klientów.

2010

Halo. W czym mogę pomóc?

Tworzymy skuteczny system telemarketingu. Początkowo dział miał być odpowiedzią na wewnętrzne zapotrzebowanie Firmy i wspierać procesy sprzedażowe OVER Group. Po czasie zaczął również świadczyć usługi dla firm zewnętrznych.

Przekraczamy granice…

Kontynuując tematykę silnych marek akcentujemy swoją obecność na rynkach zagranicznych. Docieramy do klientów z Litwy, Jordanii, Czech oraz Rumuni.

2011

Innowacyjny preparat Herbacid

Wprowadzamy pierwszy produkt powstały na bazie kwasów organicznych, wzbogacony o wyciągi ziołowe dla krów mlecznych. Innowacyjny preparat Herbacid w krótkim czasie zyskuje popularność wśród Hodowców dzięki szkoleniom prowadzonym przez naszych Doradców. Herbacid zostaje doceniony również w środowisku doświadczonych Lekarzy Weterynarii.

Szkolenia dla Hodowców

Nasi Doradcy edukują Klientów, jak krowom samodzielnie aplikować bolusy. Jako pierwsi przeprowadzamy cykl szkoleń dla Hodowców. Bezpieczniejsze dla krów, wygodniejsze dla Hodowcy bolusy zastępują wlewki i w krótkim czasie trafiają do większości gospodarstw.

Specjalistyczne rozwiązania w weterynarii

Wzrost zainteresowania specjalistycznymi produktami z zakresu profilaktyki, a także pozytywne opinie lekarzy weterynarii na temat produktów OVER Agro, zapoczątkowały wprowadzenie kolejnej marki OVER Vet.

2012

Nabieramy tempa…

Najważniejsze wydarzenie tego roku to przekształcenie firmy FHU OVER w Spółkę OVER Group, zatrudniamy już ponad 100 pracowników.

Powstaje agencja interaktywna

Zaskakujemy wszystkich. Śmiało wkraczamy w nowe dziedziny biznesu, pod marką OVER Cloud powstaje agencja interaktywna oraz dział programistów oferujące innowacyjne rozwiązania informatyczne i marketingowe.

2013

Naturalnie dla koni

Wykorzystując naturalne składniki oraz nowoczesne technologie wprowadzamy markę OVER Horse z pierwszym na rynku polskim, unikalnym produktem feromonowym – Equaminity.

2014

Poza granicami…

Rok 2014 to czas ekspansji na rynki zagraniczne. Nasze produkty docierają do ponad 20 krajów Europy, Azji oraz krajów Bliskiego Wschodu. Ofertę produktową OVER Group przedstawiamy na targach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Indiach, Pakistanie oraz wielu innych krajach. Z roku na rok liczba klientów zagranicznych wzrasta o 77%, a na rynki zagraniczne trafia ponad 200 produktów wszystkich naszych marek.

2015

Rozwijamy się...

Otworzyliśmy nowy oddział naszej firmy, tym razem już nie w Polsce, w New Delhi powstaje OVER Group India.

Ten rok to przede wszystkim okres prężnego rozwoju działu Exportu oraz wystaw na terenie Europy i Azji. Reprezentacje takich marek jak OVER Horse, Zoo czy Cosmetics można spotkać w wielu zakątkach starego kontynentu.
Na rodzimym rynku doceniony zostaje autorski produkt OVER Cloud – BMS, co udowadnia, że krok w stronę rozwoju działu IT oraz e-marketingu był “strzałem w dziesiątkę”.

2016

15 lat obecności na polskim rynku

Rok 2016 rozpoczynamy z przytupem od wyróżnienia Złotym Laurem Konsumenta 2015 roku dla marki OVER Zoo. W kolejnych miesiącach OVER Group zdobywa wiele kolejnych nagród będących idealnym zwieńczeniem 15 lat na polskim rynku. Taki okres działalności jest również dobrym momentem do wprowadzenia zmian, rozszerzenia działalności, do których przez całe drugie półrocze przygotowywana jest firma.

2017

Nowe spółki OVER Group

Z początkiem 2017 roku OVER Group tworzy niezależne spółki dla części swoich marek OVER Horse, OVER Clean, OVER Cloud oraz PlusDivision. Jest to jeden z najważniejszych kroków podjętych w firmie, dający szansę na swobodny rozwój dotychczasowych projektów, eksplorujących inne dziedziny niż te pierwotnie związane z działalnością spółki. Wszystkie te działania dodały nowej energii i pozwoliły na szybszy rozwój poszczególnych marek już w pierwszym półroczu.

Dane firmy

Over Group
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka Komandytowa

ul. Warszawska 65
98-100 Łask

NIP 831 163 03 16
REGON 101268658
KRS 0000393770

Napisz do nas

pola oznaczone * są obowiązkowe