05.03.2014

IAI Dairy Expo - byliśmy w Indiach na targach bydła mlecznego

IAI Dairy Expo to największe targi branży hodowlanej bydła mlecznego w Indiach. W tym roku wzięliśmy udział w ich ósmej edycji. W trakcie jej trwania mieliśmy styczność z ponad 300 wystawcami z całego świata, tysiącami odwiedzających hodowców, weterynarzy oraz setkami osób, które podejmują decyzje co do kształtu branży hodowlanej na najbliższe lata.

Jeśli chodzi o wysokość pogłowia i produkcję mleka Indie to niekwestionowany lider światowy na rynku bydła mlecznego, przed Brazylią i Chinami. Tamtejszy rynek odnotowuje coroczne wzrosty i poprawę wyników hodowli, a blisko 200 milionów sztuk bydła to wynik, do którego bardzo ciężko zbliżyć się nawet największym państwom świata. Co istotne ze względów religijnych bydło w Indiach nie jest przeznaczone na ubój, Hindusi nie spożywają wołowiny z krów. Dla nich są one tylko i wyłącznie źródłem mlega oraz siłą pociągową. Ważną rolę w indyjskim rolnictwie stanowią bawoły, które oprócz idealnej siły pociągowej, przeznacza się na ubój, oraz doi.

Wracając do samych targów. Co zaskakujące, byliśmy jedyną polską firmą, która odważyła się pokazać swoją ofertę w Indiach. Nasza obecność w Delhi wywołała prawdziwe zaciekawienie zarówno hodowców, jak i lokalnych firm z branży. Nasze produkty spotkały się z bardzo ciepłym odbiorem, mimo że hodowcy nie mają jeszcze nawyku ich stosowania.  Nie po raz pierwszy okazuje się, że kreujemy trendy i przecieramy szlaki nieznane nie tylko hodowcom, ale także i firmom działającym od wielu lat w tej branży.

Między innymi dlatego z dumą odebraliśmy nagrodę od organizatorów, którą otrzymaliśmy za wkład w budowanie indyjskiego rynku hodowlanego. W trakcie 3 dni targowych, setki odbytych rozmów i prezentacji produktów pokazały że indyjskie firmy zainteresowane są nawiązaniem współpracy opartej na dystrybucji produktów Over Group. A zatem niedługo należy spodziewać się, że również i krowy indyjskie będą mogły docenić jakość naszych wyrobów, a hodowcy odnotować szybsze, i lepsze wyniki w ich hodowli.

Dane firmy

Over Group
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka Komandytowa

ul. Warszawska 65
98-100 Łask

NIP 831 163 03 16
REGON 101268658
KRS 0000393770

Napisz do nas

pola oznaczone * są obowiązkowe